Rusza pierwsze szkolenie w ramach projektu!
„Baza danych o odpadach – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”
27 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych podczas której omówiono plany budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie.
W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, ZE PAK, PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz Korea Hydro&Nuclear Power. W dyskusji wzięła udział także prof. UAM Dominika Narożna – członkini Zarządu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest jednym z członków konsorcjum w projekcie Life After Coal.
„Powiem tyle: środowisko biznesowe ze środowiskiem naukowym Wielkopolski wraz z urzędnikami samorządowymi widzi potrzebę stworzenia tej elektrowni” – mówiła.
„Mam wrażenie, że czasami ten interes związany z bezpieczeństwem energetycznym nie do końca jest na pierwszym miejscu(…)” – dodała.
Obecnie prowadzone są wstępne badania środowiskowe i lokalizacyjne a na III kwartał 2024 r. zaplanowano koniec prac nad Kartą Informacyjną Przedsięwzięcia. Nie ma studium wykonalności projektu, co podkreślał Tomasz Nowacki – Prezes PGE PAK Energia Jądrowa. Jest to spółka PGE i ZE PAK, która powstała w celu oddelegowania zadania powstania elektrowni jądrowej.
Budowa elektrowni jądrowej w Pątnowie jest jednym z projektów mających na celu zwiększenie niezależności energetycznej Polski oraz redukcję emisji dwutlenku węgla. Inwestycja ta ma również znaczenie dla rozwoju regionu wielkopolskiego, przynosząc nowe miejsca pracy i wspierając lokalną gospodarkę.
Więcej informacji: Co z elektrownią jądrową w Wielkopolsce? Posłowie chcieli odpowiedzi, wiceminister wyszedł | Energetyka24
„Baza danych o odpadach – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”
W jaki sposób młodzi ludzie mogą zrobić coś dla planety? Zapraszamy do udziału w konkursie „Eko-wolontariusz” realizowanego w ramach Life After Coal. Jego celem jest promocja działań proekologicznych oraz aktywnego zaangażowania społecznego wśród uczniów i studentów z terenu Wielkopolski Wschodniej. To doskonała okazja, aby wspomóc środowisko i swoją lokalną społeczność, jednocześnie zdobywając cenne doświadczenia i […]
W ramach naszego projektu w ciągu ostatnich kilku miesięcy odbywały się szkolenia dla gminnych i powiatowych doradców klimatycznych. Szkolenia obejmowały zarówno umiejętności miękkie, takie jak efektywna komunikacja, jak i bardziej twarde szkolenia z pozyskiwania finansowania. Szkolenia zorganizował Poznański Park Naukowo-Technologiczny, partner projektu. PPNT, jako instytucja otoczenia biznesu, wspierająca rozwój innowacji, ma wieloletnie doświadczenie we współpracy […]