Festiwal klimatyczna rewolucja

Festiwal Klimatyczna Rewolucja

Festiwal „Klimatyczna rewolucja” – Prawie 50 wydarzeń w różnych częściach miasta, około 400 uczestników oraz imponujący zakres tematów! Zapraszamy w dniach 14 – 16 czerwca!

21/05/2024
Przeczytaj
unikalny program pomocy

Startuje unikalny program pomocy dla pracowników!

„Droga do zatrudnienia po węglu” to unikalny program pomocy, w którego puli jest pawie 260 mln zł. Pieniądze trafią do pracowników energetyki konwencjonalnej oraz ich rodzin! Z programu mogą skorzystać obecni pracownicy koncernu ZE PAK S.A., byli pracownicy, którzy stracili zatrudnienie po 2018 r. oraz ich rodziny.

16/05/2024
Przeczytaj
prawa pracownicze

Jak prawa pracownicze i prawa człowieka mogą wzmocnić biznes?

Czy wiesz co to Minimalne Gwarancje i jak prawa pracownicze się z nimi wiążą? W świetle unijnego rozporządzenia to właśnie minimalne gwarancje stanowią kluczowe kryterium kwalifikacji danej działalności jako zrównoważonej. Chcesz wiedzieć jak wpływają one na przedsiębiorstwa? Zapisz się na spotkanie tematyczne „Minimalne Gwarancje, czyli jak prawa człowieka i prawa pracownicze mogą wzmocnić Twój biznes”! […]

30/04/2024
Przeczytaj
czyste powietrze

„Czyste Powietrze” – zbiór informacji o dofinansowaniu

„Czyste Powietrze” to program, z którego mogą skorzystać osoby chcące wymienić stare i nieefektywne źródła ciepła lub chcą dokonać kompleksowej termomodernizacji. Od 22 kwietnia nastąpią zmiany w programie – dowiedz się jakie.

05/04/2024
Przeczytaj
debata

Elektryzująca debata o transporcie przyszłości w Koninie – podsumowanie

Jaką wizję transportu w Koninie mają przedstawiciele komitetów biorących udział w wyborach samorządowych? W jaki sposób Konin może stać się miastem przyszłości? Podsumowanie debaty z przedstawicielami komitetów biorących udział w wyborach samorządowych!

02/04/2024
Przeczytaj
Prototyp interaktywnej wystawy mobilnej

Ogłoszenie o zamówieniu – Prototyp interaktywnej wystawy mobilnej LIFE AFTER COAL

Ogłoszenie o zamówieniu – Prototyp interaktywnej wystawy mobilnej LIFE AFTER COAL Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, w związku z realizacją projektu „LIFE AFTER COAL PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040” realizowanego przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej / LIFE21-IPC-PL-LIFE AFTER COAL […]

28/03/2024
Przeczytaj
debata o elektromobilności

Debata o elektromobilności z kandydatami z Konina!

Wokół elektromobilności krąży wiele mitów i uprzedzeń, jednak jest to krok, który należy podjąć w dążeniu do neutralności klimatycznej. Czy Konin jest na to gotowy? Zwiększenie udziału pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych to koniecznie działanie w transformacji energetycznej Wielkopolski Wschodniej. Wiąże się z tym jednak wiele wyzwań związanych z rozwojem infrastruktury. Jak więc przygotować miasto na […]

27/03/2024
Przeczytaj
polsko-norweski business mixer

Seminarium i polsko-norweski business mixer – „Klimat – przede wszystkim”

„Klimat – przede wszystkim. Świadomość ekologiczna i zielone miasta” to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami, które oferują innowacyjne rozwiązania i procesy związane z zielonymi technologiami. Wydarzenie składać sie będzie z sesji seminaryjnej oraz spotkań typu business mixer. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2024r. podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Green Power […]

25/03/2024
Przeczytaj

Design Thinking – jak tworzyć produkty dopasowane do Klientów?

Jak tworzyć nowe produkty by dotrzeć do potencjalnego klienta? W jaki sposób udoskonalić te produkty które już mamy? Szkolenie z metodyki Design Thinking nauczy cię jak tworzyć dopasowane do klienta produkty.

07/03/2024
Przeczytaj
Powering Past Coal Alliance

Powering Past Coal Alliance – Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej

W piątek 23 marca odbyła się konferencja „Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej”, podczas której Wielkopolska przystąpiła do Powering Past Coal Alliance. Organizatorem wydarzenia był lider projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Podczas wydarzenia Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał dokument ws. oficjalnego przystąpienia Wielkopolski do Powering Past Coal Alliance (PPCA). To koalicja ponad 180 krajów, samorządów i […]

26/02/2024
Przeczytaj
Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej – konferencja

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej” to II konferencja organizowana w ramach naszego projektu. Będzie to dobra okazja do dyskusji nad najpilniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na drodze do neutralności klimatycznej.

15/02/2024
Przeczytaj
innowacyjne modele biznesowe

Innowacyjne modele biznesowe – ruszyła rejestracja!

Ruszyła rejestracja na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z Wielkopolski Wschodniej nt. „Innowacyjnych modeli biznesowych”. Kurs został zaprojektowany w sposób, który dostarcza nie tylko wiedzę, ale także narzędzia konieczne do realizacji projektów.

08/02/2024
Przeczytaj
wielkopolska wschodnia

Wielkopolska Wschodnia wobec transformacji energetycznej

Wielkopolska Wschodnia to region produkujący 5% energii elektrycznej Polski, wykorzystujący węgiel jako główne źródło energii. Kontekst globalnych polityk klimatycznych sprawia, że obszar ten stoi przed transformacją energetyczną i wiążącymi się z tym zmianami społecznymi.

30/01/2024
Przeczytaj
Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna – spotkanie online

Efektywność energetyczna oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to kwestie, które stają się dziś kluczowe dla skutecznego rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Podczas spotkania ARR omówi bieżące i planowane nabory wniosków dla przedsiębiorców z sektora MŚP chcących realizować inwestycje poprawiające efektywność energetyczną oraz rozwój OZE.

22/01/2024
Przeczytaj
zielone IT

Zielone IT – inwestycja w zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój dotyczy nie tylko produktów i materiałów wykorzystywanych oraz wytwarzanych w przedsiębiorstwie, ale także każdego aspektu jego funkcjonowania. Jednym z tych aspektów na które warto spojrzeć, jest IT. Starając się wprowadzić bardziej ekologiczne rozwiązania warto zapoznać się z pojęciem „Zielone IT”. Polega ono na projektowaniu, produkcji oraz utylizacji komputerów, serwerów i podsystemów w efektywny […]

19/01/2024
Przeczytaj