Festiwal klimatyczna rewolucja

Festiwal Klimatyczna Rewolucja

Prawie 50 wydarzeń w różnych częściach miasta, około 400 uczestników z regionu i Polski oraz imponujący zakres tematów – tak zapowiada się pierwszy koniński Festiwal „Klimatyczna rewolucja”.

Zapraszamy w dniach 14 – 16 czerwca!

Tematyka obejmie m.in. elektrownie jądrowe, kuchnie planetarne, fake news w tematyce zmian klimatycznych czy sztucznej inteligencji. Dodatkowo finałem będzie piknik klimatyczny.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 14 czerwca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 13:00 w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury, przy placu Niepodległości 1. Natomiast zamknięcie festiwalu odbędzie się w formie pikniku muzycznego w dniu 16 czerwca 2024 roku w godzinach od 17:00 do 19:00 na skwerze przed Konińskim Domem Kultury.

Naszym głównym celem jest podniesienie świadomości młodych ludzi na temat zmian klimatycznych i zainspirowanie ich do podejmowania pozytywnych działań na rzecz klimatu. Festiwal obejmuje wydarzenia zlokalizowane w różnych miejscach miasta, w różnych instytucjach oraz w otwartej przestrzeni miejskiej: warsztaty, dyskusje, rzetelną wiedzę o klimacie, spotkania z ekspertami, ale również zabawę i nieszablonowe podejście do edukacji – wyjaśnia Agnieszka Gołębiowska, Koordynatorka ds. młodzieży i projektów kreatywnych w Urzędzie Miejskim w Koninie.

Festiwal „Klimatyczna rewolucja” będzie podzielony na 4 obszary tematyczne:

  • Klimat (wyzwania, polityka, edukacja, aktywizm)
  • Odpady (zero waste, recycling, redukcja, segregacja)
  • Energia (transformacja energetyczna, energia z atomu)
  • Środowisko (przyroda, bioróżnrodność, woda)

Dodatkowo program wydarzenia przewiduje m.in.:

  • Warsztat Resilient Cities Project prowadzony przez Comparative Research Network z Berlina
  • Warsztat metodą Design Thinking: “Miasto zrównoważone – czyli jakie?” – dr Jakub Zasina, dr Agnieszka Rzeńca z Uniwersytetu Łódzkiego
  • Warsztaty doświadczalne prowadzone przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny
  • Grę o edukacji klimatycznej prowadzoną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

Uczestnicy to głównie młodzież z Konina i Wielkopolski Wschodniej, ale też goście z całej Polski: uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych, członkowie/członkinie organizacji studenckich i pozarządowych oraz osoby zainteresowane tematyką środowiska, energetyki, odpadów.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz również tutaj.

Festiwal realizuje Miasto Konin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem M-LAB i grupą Młodych Ambasadorów Klimatu oraz we współpracy z wieloma renomowanymi instytucjami, takimi jak: UNICEF Polska, Poznański Park Naukowo Technologiczny, Youth and Environment Europe, Comparative Research Network, Centrum Edukacji Obywatelskiej czy WWF Polska. Wydarzenie cieszy się także honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Rzeczniczki Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezydenta Miasta Konina oraz UNICEF Polska.

21/05/2024

Sprawdź również:

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej – konferencja

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej” to II konferencja organizowana w ramach naszego projektu. Będzie to dobra okazja do dyskusji nad najpilniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na drodze do neutralności klimatycznej.

15/02/2024
Przeczytaj
Spotkanie konsorcjum

Spotkanie konsorcjum projektu

1 czerwca 2023 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie konsorcjum projektu.

02/06/2023
Przeczytaj
prawa pracownicze

Jak prawa pracownicze i prawa człowieka mogą wzmocnić biznes?

Czy wiesz co to Minimalne Gwarancje i jak prawa pracownicze się z nimi wiążą? W świetle unijnego rozporządzenia to właśnie minimalne gwarancje stanowią kluczowe kryterium kwalifikacji danej działalności jako zrównoważonej. Chcesz wiedzieć jak wpływają one na przedsiębiorstwa? Zapisz się na spotkanie tematyczne „Minimalne Gwarancje, czyli jak prawa człowieka i prawa pracownicze mogą wzmocnić Twój biznes”! […]

30/04/2024
Przeczytaj
Skip to content