unikalny program pomocy

Startuje unikalny program pomocy dla pracowników!

„Droga do zatrudnienia po węglu” to unikalny program pomocy, w którego puli jest pawie 260 mln zł. Pieniądze trafią do pracowników energetyki konwencjonalnej oraz ich rodzin!

W Koninie odbyła się oficjalna inauguracja unikalnego programu wsparcia dla Wielkopolski Wschodniej. Jego celem jest wsparcie aktualnych i byłych pracowników sektora energetyczno-wydobywczego oraz ich rodzin.

„Droga to zatrudnienia po węglu” to przedsięwzięcie na niespotykaną dotąd w Europie skalę – jego wartość przekracza 257 mln zł.

Kto może skorzystać z pomocy?

Z programu mogą skorzystać obecni pracownicy koncernu ZE PAK S.A., byli pracownicy, którzy stracili zatrudnienie po 2018 r. oraz ich rodziny. Dodatkowo skierowany jest on do pracowników firm związanych z branżą górniczą i energetyczną, o ile udowodnią, że ponieśli straty w wyniku zmian zachodzących w ZE PAK S.A.

Według założeń, przedsiębiorstwo, które zatrudni byłego lub obecnego pracownika ZE PAK S.A otrzyma dofinansowanie. Pozwoli ono na utworzenie i utrzymanie takiego miejsca pracy przez co najmniej dwa lata. Dodatkowo przez rok zatrudniony pracownik ma otrzymywać takie samo wynagrodzenie, jak do tej pory.

Dzięki naszemu projektowi w Wielkopolsce Wschodniej stworzyliśmy fundament do tego, aby łatwiej było realizować transformację energetyczną w całej Polsce – powiedział we wtorek Piotr Woźny, prezes ZE PAK S.A.

Około 2,2 tys. pracowników ZE PAK S.A. otrzyma pomoc w znalezieniu pracy lub założeniu własnej firmy. Budżet tego programu to ponad 257 mln zł. Niemal 180 mln zł pochodzi z unijnego Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, a pozostałość – z budżetu państwa.

Sprawiedliwa transformacja powinna maksymalizować korzyści z działań na rzecz klimatu, minimalizując jednocześnie trudności dla pracowników i lokalnych społeczności – przekazał w liście do uczestników konferencji inaugurującej projekt Szymon Hołownia, marszałek Sejmu.

Pracownicy, którzy zdecydują się na założenie własnej działalności, otrzymają bezzwrotną dotację do 120 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć na szkolenia, wyposażenie i utrzymanie firmy.

Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj.

Jeśli interesują cię inne dofinansowania, przeczytaj to.

16/05/2024

Sprawdź również:

Wielkopolska dla Planety

„Wielkopolska dla Planety 2030” – nagroda za innowacje!

Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030” to aż 50 000 PLN dla innowacyjnych przedsiębiorstw oraz nagroda wyjazdowa dla doktorów i doktorantów!

05/01/2024
Przeczytaj
zielone IT

Zielone IT – inwestycja w zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój dotyczy nie tylko produktów i materiałów wykorzystywanych oraz wytwarzanych w przedsiębiorstwie, ale także każdego aspektu jego funkcjonowania. Jednym z tych aspektów na które warto spojrzeć, jest IT. Starając się wprowadzić bardziej ekologiczne rozwiązania warto zapoznać się z pojęciem „Zielone IT”. Polega ono na projektowaniu, produkcji oraz utylizacji komputerów, serwerów i podsystemów w efektywny […]

19/01/2024
Przeczytaj

Ekologiczny dylemat – która choinka to dobry wybór?

Drzewko jest nieodłączną częścią polskiej tradycji świątecznej, jednak myśl o tysiącach wycinanych, a potem wyrzucanych drzew może nas skłonić do szukania alternatyw.

01/12/2023
Przeczytaj
Skip to content