gospodarka obiegu zamkniętego

Gospodarka obiegu zamkniętego – warsztat online

„Gospodarka obiegu zamkniętego” to temat inspiracyjno-warsztatowego spotkania online. Warsztat odbędzie się 13 grudnia 2023 r., w godz. 12:00 – 14:00.

Gospodarka obiegu zamkniętego to system gospodarczy, który pozwala na zminimalizowanie zużycia surowców oraz ilości odpadów. Warsztat organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych będzie prowadzony przez ekspertkę z tego zakresu – Agatę Miryn-Sienkiewicz.

Podczas spotkania:

  • poznasz praktyczne aspekty wdrażania ekologicznych rozwiązań w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach;
  • sprawdzisz, jak małymi krokami możesz wprowadzać zielone rozwiązania w swojej firmie;
  • weźmiesz udział w interaktywnej części warsztatowej, podczas której będziemy eksplorować możliwości zielonej zmiany w 4 przykładowych obszarach: transport, usługi komunalne, gastronomia, branża budowlana

Do udziału zapraszamy:

  • przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – szczególnie z branż : transportu, usług komunalnych, gastronomii, branży budowlanej, ale nie tylko
  • doradców klimatycznych – ze względu na wiedzę i narzędzia, jakimi będziemy pracować oraz okazję do poznania wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązują zapisy: agnieszka.chlebowska-ogurkis@spoldzielnie.org

Agata Miryn-Sienkiewicz – Next Good Thing

Założycielka firmy szkoleniowo konsultacyjnej Next Good Thing. Działa w obszarze wdrażania strategii biznesowych oraz projektowych gospodarki obiegu zamkniętego ze szczególnym nastawieniem na innowacje. Prowadzi od kilku lat warsztaty strategiczno-kreatywne oraz procesy wypracowywania innowacji, a także procesy konsultingowe w obszarze wypracowania rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji. Pracuje również w metodach pracy nastawionych na kreatywność , zaangażowanie, innowacyjność (Design Thinking, Systems Thinking). Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking. Uczestniczka zamkniętego programu Ellen MacArthur Foundation From Linear To Circular 2021. Dodatkowo jest inicjatorka i koordynatorka raportu „Odpady od nowa – jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach”.

07/12/2023

Sprawdź również:

Spotkanie komitetu

Spotkanie Komitetu Sterującego

I Spotkanie Komitetu Sterującego projektem odbyło się 28 września 2023. Głównym tematem były zielone standardy, czyli działania proekologiczne.

04/10/2023
Przeczytaj
zielone MŚP

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – spotkanie online

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – O tym jak przygotować firmę do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

16/11/2023
Przeczytaj
modernizacji budynków

Modernizacja budynków wielorodzinnych – najnowszy raport

O czym należy pamiętać podczas modernizacji budynków wielorodzinnych, skąd zdobyć finansowanie, jakie kroki warto wykonać oraz jak można podzielić działania termomodernizacyjne?

03/06/2024
Przeczytaj
Skip to content