gospodarka obiegu zamkniętego

Gospodarka obiegu zamkniętego – warsztat online

„Gospodarka obiegu zamkniętego” to temat inspiracyjno-warsztatowego spotkania online. Warsztat odbędzie się 13 grudnia 2023 r., w godz. 12:00 – 14:00.

Gospodarka obiegu zamkniętego to system gospodarczy, który pozwala na zminimalizowanie zużycia surowców oraz ilości odpadów. Warsztat organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych będzie prowadzony przez ekspertkę z tego zakresu – Agatę Miryn-Sienkiewicz.

Podczas spotkania:

  • poznasz praktyczne aspekty wdrażania ekologicznych rozwiązań w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach;
  • sprawdzisz, jak małymi krokami możesz wprowadzać zielone rozwiązania w swojej firmie;
  • weźmiesz udział w interaktywnej części warsztatowej, podczas której będziemy eksplorować możliwości zielonej zmiany w 4 przykładowych obszarach: transport, usługi komunalne, gastronomia, branża budowlana

Do udziału zapraszamy:

  • przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – szczególnie z branż : transportu, usług komunalnych, gastronomii, branży budowlanej, ale nie tylko
  • doradców klimatycznych – ze względu na wiedzę i narzędzia, jakimi będziemy pracować oraz okazję do poznania wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązują zapisy: agnieszka.chlebowska-ogurkis@spoldzielnie.org

Agata Miryn-Sienkiewicz – Next Good Thing

Założycielka firmy szkoleniowo konsultacyjnej Next Good Thing. Działa w obszarze wdrażania strategii biznesowych oraz projektowych gospodarki obiegu zamkniętego ze szczególnym nastawieniem na innowacje. Prowadzi od kilku lat warsztaty strategiczno-kreatywne oraz procesy wypracowywania innowacji, a także procesy konsultingowe w obszarze wypracowania rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji. Pracuje również w metodach pracy nastawionych na kreatywność , zaangażowanie, innowacyjność (Design Thinking, Systems Thinking). Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking. Uczestniczka zamkniętego programu Ellen MacArthur Foundation From Linear To Circular 2021. Dodatkowo jest inicjatorka i koordynatorka raportu „Odpady od nowa – jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach”.

07/12/2023

Sprawdź również:

zielone IT

Zielone IT – inwestycja w zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój dotyczy nie tylko produktów i materiałów wykorzystywanych oraz wytwarzanych w przedsiębiorstwie, ale także każdego aspektu jego funkcjonowania. Jednym z tych aspektów na które warto spojrzeć, jest IT. Starając się wprowadzić bardziej ekologiczne rozwiązania warto zapoznać się z pojęciem „Zielone IT”. Polega ono na projektowaniu, produkcji oraz utylizacji komputerów, serwerów i podsystemów w efektywny […]

19/01/2024
Przeczytaj

Zielone miejsca pracy – Jak transformacja energetyczna tworzy nowe możliwości zatrudnienia?

W obliczu globalnych wyzwań związanych z klimatem, transformacja energetyczna nie jest już jedynie trendem, a koniecznością. Procesy, które w ramach tych zmian zachodzą mają także wpływ na rynek pracy, tworząc nowe „zielone” stanowiska.

18/10/2023
Przeczytaj
Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna – spotkanie online

Efektywność energetyczna oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to kwestie, które stają się dziś kluczowe dla skutecznego rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Podczas spotkania ARR omówi bieżące i planowane nabory wniosków dla przedsiębiorców z sektora MŚP chcących realizować inwestycje poprawiające efektywność energetyczną oraz rozwój OZE.

22/01/2024
Przeczytaj
Skip to content