Oficjalna inauguracja

Oficjalna inauguracja naszego programu!

Oficjalna inauguracja programu Life After Coal odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Udział w projekcie weźmie ponad 30 gmin z terenów Wielkopolski Wschodniej.

Oficjalna inauguracja odbyła się z udziałem partnerów projektu:

Realizacja rozpocznie się w styczniu 2023 roku i potrwa 9 lat. Głównym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Wielkopolsce Wschodniej. W każdej gminie biorącej udział w programie będzie funkcjonował doradca klimatyczny, który pomoże mieszkańcom w przejściu na ekologiczne źródła energii.

Mieszkańcy bardzo często nie mają wiedzy, w związku z czym ten doradca klimatyczny, który będzie funkcjonował, będzie takim doradcą stricte. Nie siedzącym za biurkiem, ale chodzącym do mieszkańców i mówiącym – słuchaj, możesz sobie wymienić źródła energii (…)

Mówił Maciej Sytek Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie i Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej. Dodał także, że wielkie potrzeby w dziedzinie ekologii mają przedsiębiorcy.

W projekcie opracowaliśmy sprawdzone rozwiązania i standardy w obszarze neutralności klimatycznej, które będą mogły zostać przekazane i wdrożone w innych regionach w Polsce i Unii Europejskiej. Celem jest skalowanie działań i maksymalizacja wpływu na poziomie krajowym i europejskim.

22/12/2022

Sprawdź również:

Wielkopolska Wschodnia

Dlaczego Wielkopolska Wschodnia?

Co Wielkopolska Wschodnia ma wspólnego z węglem i dlaczego właśnie tam działa projekt Life After Coal?

03/01/2024
Przeczytaj
Spotkanie komitetu

Spotkanie Komitetu Sterującego

I Spotkanie Komitetu Sterującego projektem odbyło się 28 września 2023. Głównym tematem były zielone standardy, czyli działania proekologiczne.

04/10/2023
Przeczytaj
zielone MŚP

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – spotkanie online

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – O tym jak przygotować firmę do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

16/11/2023
Przeczytaj
Skip to content