Oficjalna inauguracja

Oficjalna inauguracja naszego programu!

Oficjalna inauguracja programu Life After Coal odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Udział w projekcie weźmie ponad 30 gmin z terenów Wielkopolski Wschodniej.

Oficjalna inauguracja odbyła się z udziałem partnerów projektu:

Realizacja rozpocznie się w styczniu 2023 roku i potrwa 9 lat. Głównym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Wielkopolsce Wschodniej. W każdej gminie biorącej udział w programie będzie funkcjonował doradca klimatyczny, który pomoże mieszkańcom w przejściu na ekologiczne źródła energii.

Mieszkańcy bardzo często nie mają wiedzy, w związku z czym ten doradca klimatyczny, który będzie funkcjonował, będzie takim doradcą stricte. Nie siedzącym za biurkiem, ale chodzącym do mieszkańców i mówiącym – słuchaj, możesz sobie wymienić źródła energii (…)

Mówił Maciej Sytek Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie i Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej. Dodał także, że wielkie potrzeby w dziedzinie ekologii mają przedsiębiorcy.

W projekcie opracowaliśmy sprawdzone rozwiązania i standardy w obszarze neutralności klimatycznej, które będą mogły zostać przekazane i wdrożone w innych regionach w Polsce i Unii Europejskiej. Celem jest skalowanie działań i maksymalizacja wpływu na poziomie krajowym i europejskim.

22/12/2022

Sprawdź również:

Wielkopolska dla Planety

„Wielkopolska dla Planety 2030” – nagroda za innowacje!

Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030” to aż 50 000 PLN dla innowacyjnych przedsiębiorstw oraz nagroda wyjazdowa dla doktorów i doktorantów!

05/01/2024
Przeczytaj
Moja Elektrownia Wiatrowa

Moja Elektrownia Wiatrowa – Nowe Fundusze na OZE

„Moja Elektrownia Wiatrowa”, „Energia dla Wsi”, czy wsparcie budowy i rozbudowy stacji ładowania pojazdów ciężarowych to nowe programy dofinansowania. Jak z nich skorzystać i do kogo są skierowane? Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nowe programy dofinansowania – aż 5,3 mld zł przeznaczone zostanie na wsparcie transformacji energetycznej. Przyznano kolejne środki na programy […]

29/05/2024
Przeczytaj
Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna – spotkanie online

Efektywność energetyczna oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to kwestie, które stają się dziś kluczowe dla skutecznego rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Podczas spotkania ARR omówi bieżące i planowane nabory wniosków dla przedsiębiorców z sektora MŚP chcących realizować inwestycje poprawiające efektywność energetyczną oraz rozwój OZE.

22/01/2024
Przeczytaj
Skip to content