Konferencja inaugurująca

Konferencja inaugurująca w Koninie

Konferencja inaugurująca projekt „Life After Coal PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040” odbyła się w Koninie, 29 czerwca 2023 roku.

Główną część poprzedziło spotkanie Komitetu Sterującego, na którym wręczono akty powołania. Podczas konferencji przedstawiono plan działania na najbliższe miesiące. 

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania dwóch paneli dyskusyjnych. Pierwszy dotyczył roli projektów związanych z programem LIFE w regionalnym zarządzaniu środowiskiem. Wzięli w nim udział przedstawiciele Samorządów Województw.

Druga debata dotyczyła sposobów komunikacji w kontekście nadchodzących zmian oraz angażowanie odbiorców. Panel miał na celu wskazać konieczność odpowiedniego porozumiewania się w celu nawiązania współpracy ze społecznością. Panelistami byli Współbeneficjenci Projektu.

Konferencja inaugurująca miała w agendzie również dwa wystąpienia. O „Transformacji Wielkopolski Wschodniej w dokumentach planistycznych i strategicznych” opowiadała Jowita Maćkowiak, Dyrektorka Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego. Za to o „Początku Projektu – Życie po węglu” opowiadała Marta Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

By dowiedzieć się więcej o projekcie kliknij tutaj.

30/06/2023

Sprawdź również:

Design Thinking

Design Thinking: Odkrywanie Potrzeb i Testowanie Rozwiązań

Design Thinking to kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z rejonu Wielkopolski Wschodniej, które odbyło się w ramach naszego projektu. Spotkanie, o charakterze warsztatowym, było okazją do praktycznego zdobycia wiedzy.

07/12/2023
Przeczytaj

Zielone miejsca pracy – Jak transformacja energetyczna tworzy nowe możliwości zatrudnienia?

W obliczu globalnych wyzwań związanych z klimatem, transformacja energetyczna nie jest już jedynie trendem, a koniecznością. Procesy, które w ramach tych zmian zachodzą mają także wpływ na rynek pracy, tworząc nowe „zielone” stanowiska.

18/10/2023
Przeczytaj
Rusza bezpłatne szkolenie

Rusza pierwsze szkolenie w ramach projektu!

„Baza danych o odpadach – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”

30/08/2023
Przeczytaj
Skip to content