Spotkanie komitetu

Spotkanie Komitetu Sterującego

II Spotkanie Komitetu Sterującego projektem odbyło się 28 września 2023. Głównym tematem były zielone standardy, czyli działania proekologiczne. W spotkaniu udział wzięli Członek Zarządu  Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie Przewodniczący Komitetu – Jacek Bogusławski oraz przedstawiciele poszczególnych Partnerów.

Podczas wydarzenia omówiono najważniejsze kwestie związane z dotychczasową realizacją projektu. Pokazano postęp prac oraz dotychczasowe działania zrealizowane przez Partnerów.

Pani Joanna Furmaga-Stoczkiewicz – Prezeska Zarządu Związku Stowarzyszeń Polska Sieć wygłosiła prelekcję na temat zielonych standardów w organizacji wydarzeń. Przedstawiła propozycje proekologicznych rozwiązań jakie powinno się stosować.

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, we współpracy z Fundacją EkoRozwoju i Fundacją Aeris Futuro przygotował publikację pn. „Zielone Standardy w organizacji wydarzeń”. Przedmiotowa publikacja pokazuje, że organizacja przyjaznego dla środowiska i klimatu wydarzenia jest możliwa. Głównym założeniem zrównoważonych spotkań jest zminimalizowanie wpływu spotkania na środowisko na każdym etapie jego realizacji

Spotkanie Komitetu dotyczyło również takich tematów jak skutki kryzysu klimatycznego i działań jakie należy podjąć na rzecz redukcji śladu węglowego. Nawiązuje to do działań projektu i znaczenia zielonej transformacji w Wielkopolsce Wschodniej. Działania w projekcie oraz promowanie zielonych praktyk dążą do zrównoważonej przyszłości dla całego społeczeństwa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat bieżących działań, kliknij tutaj.

04/10/2023

Sprawdź również:

Design Thinking – jak tworzyć produkty dopasowane do Klientów?

Jak tworzyć nowe produkty by dotrzeć do potencjalnego klienta? W jaki sposób udoskonalić te produkty które już mamy? Szkolenie z metodyki Design Thinking nauczy cię jak tworzyć dopasowane do klienta produkty.

07/03/2024
Przeczytaj

Ekologiczny dylemat – która choinka to dobry wybór?

Drzewko jest nieodłączną częścią polskiej tradycji świątecznej, jednak myśl o tysiącach wycinanych, a potem wyrzucanych drzew może nas skłonić do szukania alternatyw.

01/12/2023
Przeczytaj
polsko-norweski business mixer

Seminarium i polsko-norweski business mixer – „Klimat – przede wszystkim”

„Klimat – przede wszystkim. Świadomość ekologiczna i zielone miasta” to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami, które oferują innowacyjne rozwiązania i procesy związane z zielonymi technologiami. Wydarzenie składać sie będzie z sesji seminaryjnej oraz spotkań typu business mixer. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2024r. podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Green Power […]

25/03/2024
Przeczytaj
Skip to content