Spotkanie komitetu

Spotkanie Komitetu Sterującego

II Spotkanie Komitetu Sterującego projektem odbyło się 28 września 2023. Głównym tematem były zielone standardy, czyli działania proekologiczne. W spotkaniu udział wzięli Członek Zarządu  Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie Przewodniczący Komitetu – Jacek Bogusławski oraz przedstawiciele poszczególnych Partnerów.

Podczas wydarzenia omówiono najważniejsze kwestie związane z dotychczasową realizacją projektu. Pokazano postęp prac oraz dotychczasowe działania zrealizowane przez Partnerów.

Pani Joanna Furmaga-Stoczkiewicz – Prezeska Zarządu Związku Stowarzyszeń Polska Sieć wygłosiła prelekcję na temat zielonych standardów w organizacji wydarzeń. Przedstawiła propozycje proekologicznych rozwiązań jakie powinno się stosować.

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, we współpracy z Fundacją EkoRozwoju i Fundacją Aeris Futuro przygotował publikację pn. „Zielone Standardy w organizacji wydarzeń”. Przedmiotowa publikacja pokazuje, że organizacja przyjaznego dla środowiska i klimatu wydarzenia jest możliwa. Głównym założeniem zrównoważonych spotkań jest zminimalizowanie wpływu spotkania na środowisko na każdym etapie jego realizacji

Spotkanie Komitetu dotyczyło również takich tematów jak skutki kryzysu klimatycznego i działań jakie należy podjąć na rzecz redukcji śladu węglowego. Nawiązuje to do działań projektu i znaczenia zielonej transformacji w Wielkopolsce Wschodniej. Działania w projekcie oraz promowanie zielonych praktyk dążą do zrównoważonej przyszłości dla całego społeczeństwa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat bieżących działań, kliknij tutaj.

04/10/2023

Sprawdź również:

Oficjalna inauguracja

Oficjalna inauguracja naszego programu!

Oficjalna inauguracja programu Life After Coal odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Udział w projekcie weźmie ponad 30 gmin. Głównym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Wielkopolsce Wschodniej.

22/12/2022
Przeczytaj
Wielkopolska Wschodnia

Dlaczego Wielkopolska Wschodnia?

Co Wielkopolska Wschodnia ma wspólnego z węglem i dlaczego właśnie tam działa projekt Life After Coal?

03/01/2024
Przeczytaj
pojazdy elektryczne

Pojazdy elektryczne – TOP 5 mitów!

Co sprawia, że wokół elektromobilności narasta tyle mitów? Czy pojazdy elektryczne są niebezpieczne lub mają mały zasięg? Rozprawmy się z 5 najpopularniejszymi mitami!

04/01/2024
Przeczytaj
Skip to content