zielone MŚP

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – spotkanie online

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” to spotkanie on-line na platformie Zoom, organizowane przez ARR Konin, które odbędzie się 4 grudnia 2023r. Tematem będzie przygotowanie firmy do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

Polityka zrównoważonego  rozwoju  w firmach  dotyczy każdego przedsiębiorstwa, gdyż każdy w mniejszym lub większym stopniu korzysta z zasobów naturalnych. Najważniejszym założeniem zrównoważonego rozwoju jest to, żeby przy ciągłym poszerzaniu swojej działalności, nie szkodzić środowisku.

W niektórych branżach nie da się całkowicie wyeliminować niekorzystnych elementów, związanych np. z procesem produkcji. Duże znaczenie ma przede wszystkim dążenie do redukcji zagrożenia, aby negatywny wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Tego typu zmiany wynikają nie tylko z przepisów prawa, ale również są coraz częściej oczekiwane i pożądane przez klientów.

Strategię zrównoważonego rozwoju wdrożyć można bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Opracowanie planu działania oraz stopniowe wdrażanie kolejnych etapów, pozwala małym firmom rozłożyć wydatki w czasie oraz odpowiednio przygotować się do zmian. Należy pamiętać, że do tematu trzeba podejść całościowo, bo to nie tylko wprowadzenie zmian technologicznych, ale również edukacja pracowników polegająca na  zwiększaniu ich świadomości w zakresie konieczności stosowania określonych rozwiązań oraz korzyści, jakie niesie ze sobą zrównoważony rozwój.

Już dziś zarezerwuj czas na spotkanie, podczas którego dowiesz się:

– jakie są obowiązki prawne związane ze zrównoważonym rozwojem mikro, małej i średniej firmy,

– o rozwoju ekoproduktów,

– o relacji z dostawcami, klientami, konsumentami,

– jak wyliczyć ślad węglowy,

– jak przygotować plan dekarbonizacji.

Szczegółowy program spotkania dostępny tutaj.

Czas trwania spotkanie: 10:00 do 12:15.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu, prześlij wypełniony formularz na adres: life@arrkonin.org.pl do 30 listopada 2023 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

16/11/2023

Sprawdź również:

Design Thinking

Design Thinking: Odkrywanie Potrzeb i Testowanie Rozwiązań

Design Thinking to kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z rejonu Wielkopolski Wschodniej, które odbyło się w ramach naszego projektu. Spotkanie, o charakterze warsztatowym, było okazją do praktycznego zdobycia wiedzy.

07/12/2023
Przeczytaj
Oficjalna inauguracja

Oficjalna inauguracja naszego programu!

Oficjalna inauguracja programu Life After Coal odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Udział w projekcie weźmie ponad 30 gmin. Głównym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Wielkopolsce Wschodniej.

22/12/2022
Przeczytaj
gospodarka obiegu zamkniętego

Gospodarka obiegu zamkniętego – warsztat online

Gospodarka obiegu zamkniętego to system gospodarczy, który pozwala na zminimalizowanie zużycia surowców oraz ilości odpadów. Warsztat dla MŚP oaz doradców klimatycznych prowadzony będzie przez ekspertkę z tego zakresu – Agatę Miryn-Sienkiewicz.

07/12/2023
Przeczytaj
Skip to content