zielone MŚP

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – spotkanie online

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” to spotkanie on-line na platformie Zoom, organizowane przez ARR Konin, które odbędzie się 4 grudnia 2023r. Tematem będzie przygotowanie firmy do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

Polityka zrównoważonego  rozwoju  w firmach  dotyczy każdego przedsiębiorstwa, gdyż każdy w mniejszym lub większym stopniu korzysta z zasobów naturalnych. Najważniejszym założeniem zrównoważonego rozwoju jest to, żeby przy ciągłym poszerzaniu swojej działalności, nie szkodzić środowisku.

W niektórych branżach nie da się całkowicie wyeliminować niekorzystnych elementów, związanych np. z procesem produkcji. Duże znaczenie ma przede wszystkim dążenie do redukcji zagrożenia, aby negatywny wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Tego typu zmiany wynikają nie tylko z przepisów prawa, ale również są coraz częściej oczekiwane i pożądane przez klientów.

Strategię zrównoważonego rozwoju wdrożyć można bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Opracowanie planu działania oraz stopniowe wdrażanie kolejnych etapów, pozwala małym firmom rozłożyć wydatki w czasie oraz odpowiednio przygotować się do zmian. Należy pamiętać, że do tematu trzeba podejść całościowo, bo to nie tylko wprowadzenie zmian technologicznych, ale również edukacja pracowników polegająca na  zwiększaniu ich świadomości w zakresie konieczności stosowania określonych rozwiązań oraz korzyści, jakie niesie ze sobą zrównoważony rozwój.

Już dziś zarezerwuj czas na spotkanie, podczas którego dowiesz się:

– jakie są obowiązki prawne związane ze zrównoważonym rozwojem mikro, małej i średniej firmy,

– o rozwoju ekoproduktów,

– o relacji z dostawcami, klientami, konsumentami,

– jak wyliczyć ślad węglowy,

– jak przygotować plan dekarbonizacji.

Szczegółowy program spotkania dostępny tutaj.

Czas trwania spotkanie: 10:00 do 12:15.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu, prześlij wypełniony formularz na adres: life@arrkonin.org.pl do 30 listopada 2023 r.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

16/11/2023

Sprawdź również:

Ekologiczny dylemat – która choinka to dobry wybór?

Drzewko jest nieodłączną częścią polskiej tradycji świątecznej, jednak myśl o tysiącach wycinanych, a potem wyrzucanych drzew może nas skłonić do szukania alternatyw.

01/12/2023
Przeczytaj
wielkopolska wschodnia

Wielkopolska Wschodnia wobec transformacji energetycznej

Wielkopolska Wschodnia to region produkujący 5% energii elektrycznej Polski, wykorzystujący węgiel jako główne źródło energii. Kontekst globalnych polityk klimatycznych sprawia, że obszar ten stoi przed transformacją energetyczną i wiążącymi się z tym zmianami społecznymi.

30/01/2024
Przeczytaj
unikalny program pomocy

Startuje unikalny program pomocy dla pracowników!

„Droga do zatrudnienia po węglu” to unikalny program pomocy, w którego puli jest pawie 260 mln zł. Pieniądze trafią do pracowników energetyki konwencjonalnej oraz ich rodzin! Z programu mogą skorzystać obecni pracownicy koncernu ZE PAK S.A., byli pracownicy, którzy stracili zatrudnienie po 2018 r. oraz ich rodziny.

16/05/2024
Przeczytaj
Skip to content