Samowystarczalność i bezpieczeństwo energetyczne – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online poświęconym tematyce samowystarczalności i bezpieczeństwa energetycznego. Spotkania skierowane są do mieszkańców regionów Wielkopolski Wschodniej oraz wszystkich zainteresowanych praktycznymi aspektami transformacji energetycznej.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Marzec – prawnik, doktorant Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert z zakresu prawa odnawialnych źródeł energii i prawa rolnego. Współautor przepisów dotyczących spółdzielni energetycznych, autor publikacji naukowych, szkoleniowiec i wykładowca, realizujący projekt badawczy o rozwoju energetyki obywatelskiej.

Terminy warsztatów:

Szkolenia odbędą się platformie MS Teams.

Podczas spotkań poruszymy m.in.:

  • jak osiągnąć samowystarczalność energetyczną na poziomie lokalnym,
  • jakie rozwiązania prawne i organizacyjne wspierają bezpieczeństwo energetyczne,
  • praktyczne przykłady wdrażania spółdzielni energetycznych i innych form energetyki obywatelskiej.

Udział jest bezpłatny. Zapraszamy!

04/06/2025

Sprawdź również:

szkolenia

Szkolenia dla doradców klimatycznych zakończone!

W ramach naszego projektu w ciągu ostatnich kilku miesięcy odbywały się szkolenia dla gminnych i powiatowych doradców klimatycznych. Szkolenia obejmowały zarówno umiejętności miękkie, takie jak efektywna komunikacja, jak i bardziej twarde szkolenia z pozyskiwania finansowania. Szkolenia zorganizował Poznański Park Naukowo-Technologiczny, partner projektu. PPNT, jako instytucja otoczenia biznesu, wspierająca rozwój innowacji, ma wieloletnie doświadczenie we współpracy […]

26/06/2024
Przeczytaj
Wielkopolska dla Planety

„Wielkopolska dla Planety 2030” – nagroda za innowacje!

Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030” to aż 50 000 PLN dla innowacyjnych przedsiębiorstw oraz nagroda wyjazdowa dla doktorów i doktorantów!

05/01/2024
Przeczytaj
unikalny program pomocy

Startuje unikalny program pomocy dla pracowników!

„Droga do zatrudnienia po węglu” to unikalny program pomocy, w którego puli jest pawie 260 mln zł. Pieniądze trafią do pracowników energetyki konwencjonalnej oraz ich rodzin! Z programu mogą skorzystać obecni pracownicy koncernu ZE PAK S.A., byli pracownicy, którzy stracili zatrudnienie po 2018 r. oraz ich rodziny.

16/05/2024
Przeczytaj
Skip to content