Wielkopolska dla Planety

„Wielkopolska dla Planety 2030” – nagroda za innowacje!

Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030” nagradza innowacje oraz aktywność w zakresie zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu.

Udział mogą wziąć:

  • przedsiębiorcy w kategorii „Biznes”
  • doktorzy i doktoranci w kategorii „Nauka”

Kategoria „Biznes” dotyczy regionalnych przedsiębiorstw, które stosują innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski. Za to kategoria „Nauka” adresuje działalność naukową doktorów i doktorantów. Dotyczy ona tematyki związanej z potrzebą zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu.

Nagrodą w konkursie „Wielkopolska dla Planety 2030” jest:

  • w kategorii „Biznes” nagroda finansowa o wysokości 50 000 PLN
  • w kategorii „Nauka” nagroda wyjazdowa: udział w targach World Al Show Singapore w terminie 31.07.-5.08.2024 lub 2-tygodniowy pobyt w Danau Girang Field Centre (Borneo, Malezja) w lipcu 2024 r.

Celem konkursu jest promocja wielkopolskiego wkładu w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG. Dodatkowo inicjatywa ma za zadanie promocję transferu wiedzy do gospodarki, który umożliwia realne zmiany uwzgledniające rozwiązania proklimatyczne we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Po więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy zajrzyj tutaj.

Warunkiem przystąpienia jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do 22 stycznia 2024r.

By być na bieżąco z inicjatywami naszego projektu zajrzyj tutaj.

05/01/2024

Sprawdź również:

Oficjalna inauguracja

Oficjalna inauguracja naszego programu!

Oficjalna inauguracja programu Life After Coal odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Udział w projekcie weźmie ponad 30 gmin. Głównym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Wielkopolsce Wschodniej.

22/12/2022
Przeczytaj
Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna – spotkanie online

Efektywność energetyczna oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to kwestie, które stają się dziś kluczowe dla skutecznego rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Podczas spotkania ARR omówi bieżące i planowane nabory wniosków dla przedsiębiorców z sektora MŚP chcących realizować inwestycje poprawiające efektywność energetyczną oraz rozwój OZE.

22/01/2024
Przeczytaj
Spotkanie konsorcjum

Spotkanie konsorcjum projektu

1 czerwca 2023 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie konsorcjum projektu.

02/06/2023
Przeczytaj
Skip to content