Wielkopolska dla Planety

„Wielkopolska dla Planety 2030” – nagroda za innowacje!

Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030” nagradza innowacje oraz aktywność w zakresie zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu.

Udział mogą wziąć:

  • przedsiębiorcy w kategorii „Biznes”
  • doktorzy i doktoranci w kategorii „Nauka”

Kategoria „Biznes” dotyczy regionalnych przedsiębiorstw, które stosują innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski. Za to kategoria „Nauka” adresuje działalność naukową doktorów i doktorantów. Dotyczy ona tematyki związanej z potrzebą zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu.

Nagrodą w konkursie „Wielkopolska dla Planety 2030” jest:

  • w kategorii „Biznes” nagroda finansowa o wysokości 50 000 PLN
  • w kategorii „Nauka” nagroda wyjazdowa: udział w targach World Al Show Singapore w terminie 31.07.-5.08.2024 lub 2-tygodniowy pobyt w Danau Girang Field Centre (Borneo, Malezja) w lipcu 2024 r.

Celem konkursu jest promocja wielkopolskiego wkładu w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG. Dodatkowo inicjatywa ma za zadanie promocję transferu wiedzy do gospodarki, który umożliwia realne zmiany uwzgledniające rozwiązania proklimatyczne we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Po więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy zajrzyj tutaj.

Warunkiem przystąpienia jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do 22 stycznia 2024r.

By być na bieżąco z inicjatywami naszego projektu zajrzyj tutaj.

05/01/2024

Sprawdź również:

zielone MŚP

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – spotkanie online

„Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość” – O tym jak przygotować firmę do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

16/11/2023
Przeczytaj
Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej – konferencja

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej” to II konferencja organizowana w ramach naszego projektu. Będzie to dobra okazja do dyskusji nad najpilniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na drodze do neutralności klimatycznej.

15/02/2024
Przeczytaj
gospodarka obiegu zamkniętego

Gospodarka obiegu zamkniętego – warsztat online

Gospodarka obiegu zamkniętego to system gospodarczy, który pozwala na zminimalizowanie zużycia surowców oraz ilości odpadów. Warsztat dla MŚP oaz doradców klimatycznych prowadzony będzie przez ekspertkę z tego zakresu – Agatę Miryn-Sienkiewicz.

07/12/2023
Przeczytaj
Skip to content