Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej

Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej – konferencja

„Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej” to II konferencja organizowana w ramach naszego projektu. Będzie to dobra okazja do dyskusji nad najpilniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na drodze do neutralności klimatycznej.

Konferencja „Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej” odbędzie się 23 lutego br., w godz. 10:00 – 14:30 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34.

W trakcie planowanego wydarzenia nastąpi także uroczyste podpisanie deklaracji Powering Past Coal Alliance (PPCA). Odbędzie się to w obecności ambasadorów Wielkiej Brytanii oraz Kanady w Polsce. Są to przedstawiciele rządów, które zainicjowały koalicję podczas COP23 w 2017 r., w Bonn.  PPCA jest pierwszą i jedyną na świecie koalicją władz krajowych i lokalnych oraz przedsiębiorstw, pracujących razem nad odejściem od wytwarzania energii węglowej.

Omówione zostaną tematy dotyczące zmian w krajowej polityce klimatycznej, pomocnych narzędzi, czy wsparcia działań proklimatycznych. Dodatkowo odbędzie się ekspercka debata o transformacji energetycznej Regionów Węglowych.

Chęć udziału w konferencji prosimy zgłaszać na adres: life.dsk@umww.pl.

Kliknij tutaj by zapoznać się z agendą.

By dowiedzieć się więcej o transformacji energetycznej Wielkopolski przeczytaj w „Wielkopolska Wschodnia wobec transformacji energetycznej„.

15/02/2024

Sprawdź również:

Ekologiczny dylemat – która choinka to dobry wybór?

Drzewko jest nieodłączną częścią polskiej tradycji świątecznej, jednak myśl o tysiącach wycinanych, a potem wyrzucanych drzew może nas skłonić do szukania alternatyw.

01/12/2023
Przeczytaj
Rusza bezpłatne szkolenie

Rusza pierwsze szkolenie w ramach projektu!

„Baza danych o odpadach – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”

30/08/2023
Przeczytaj
Wielkopolska Wschodnia

Dlaczego Wielkopolska Wschodnia?

Co Wielkopolska Wschodnia ma wspólnego z węglem i dlaczego właśnie tam działa projekt Life After Coal?

03/01/2024
Przeczytaj
Skip to content